در مطلب قصد داریم به معرفی سیستم اپل کارپلی بپردازیم و ویژگی‌های این برنامه محبوب را مرور کنیم، اپل کارپلی در سال ۲۰۱۴ توسط شرکت اپل برروی برخی از خودروهای آن سال منتشر شد، این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از صفحه نمایشگر خودرو به برنامه‌های کاربردی و محتوای تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید تا در حین رانندگی نیازی به کارکردن با تلفن همراه نداشته باشید.

سرویس اپل کارپلی چه امکاناتی دارد؟

سرویس اپل کارپلی دارای امکانات متعددی است که ازمیان آن‌ها می‌توان به دستیار صوتی سیری (siri)،‌ قابلیت مسیریابی با استفاده از نقشه، برقراری تماس تلفنی، ارسال و مشاهده پیامک، گوش دادن به موسیقی، گوش دادن به پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی و… نام برد. شاید بهترین ویژگی اپل کارپلی را بتوان همان استفاده از دستیار صوتی دانست که باعث می‌شود شما در هنگام رانندگی حتی نیاز به لمس صفحه نمایشگر خودرو نداشته باشید و بتوانید با فرامین صوتی از امکانات سرویس اپل کارپلی استفاده کنید.

برای استفاده از اپل کارپلی چه پیش‌نیازهایی لازم است؟

در ابتدا باید اشاره کنیم که برای استفاده از سرویس اپل کارپلی باید حتما یک گوشی آیفون داشته باشید، همچنین باید اشاره کنیم که تلفن همراه شما باید iphone 5 و یا بالاتر باشد و حتما باید دستیار صوتی سیری برروی آن فعال باشد. درباره خودرو نیز باید بگوییم که اکثر خودروهای دارای نمایشگر تولید شده از سال ۲۰۱۶ به بعد از سرویس اپل کارپلی پشتیبانی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: کاور بدنه خودرو چیست و مراحل نصب آن چگونه است؟

بیشتر بخوانید: صفر تا صد تیونینگ خودرو

نحوه اتصال تلفن همراه به اپل کارپلی

برای وصل کردن تلفن همراه خود به سرویس اپل کارپلی کافی است که از روشن بودن سیری در موبایل خود اطمینان پیدا کنید (برای این منظور می‌توانید به تنظیمات تلفن همراه، سپس به بخش سیری مراجعه کنید)، سپس کافی است که تلفن خود را از طریق کابل و یا از طریق وایرلس (در صورت پشتیبانی خودرو از وایرلس) به خودرو وصل کنید و در نهایت می‌بینید که لوگوی اپل کارپلی برروی گوشی شما ظاهر می‌شود و از آن پس می‌توانید تلفن همراه خود را از طریق صفحه نمایش خودرو کنترل کنید، همچنین همانطور که در بالاتر نیز ذکر شد باید توجه داشته باشید که برای استفاده از سرویس اپل کارپلی باید تلفن همراه شما حتما اپل بوده و نسخه ios آن ۷.۱ و یا بالاتر باشد (آیفون ۵ و یا بالاتر).

از اینکه با ما همراه هستید سپاس‌گزاریم، اگر تجربه استفاده از اپل کارپلی را دارید آن را از طریق بخش نظرات با ما و خوانندگان محترم این مطلب درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید