کاور بدنه خودرو

کاور بدنه اتومبیل راهی برای تغییر ظاهر وسیله نقلیه شما بدون نیاز به رنگ کردن بدنه زمان‌گیر و گران است. این شامل پوشش کامل یا جزئی وسیله نقلیه شما با فیلم وینیل یا رپ (wrap) است. از این فیلم می‌توان برای پوشش دادن وسیله نقلیه با رنگ یا طرح متفاوت، افزودن جلای براق یا مات یا به عنوان یک لایه محافظ استفاده کرد. وقتی ماشین کاور می‌شود، یک لایه از پوشش پلاستیکی وینیل روی رنگ خودرو چسبیده می‌شود. به طور معمول سه مرحله برای کاور ماشین وجود دارد:

اندازه‌گیری دقیق اتومبیل و سپس انتخاب رنگ و یا گرافیک متناسب انجام می‌شود  این کار به نظر می‌تواند خیلی ساده باشد اما اگر به درستی انجام نشود ظاهر خوبی نخواهد داشت، بنابراین کاور بدنه ماشین باید توسط تکنسین آموزش دیده حرفه‌ای انجام شود. آنها قادر خواهند بود سطح اتومبیل شما را به درستی آماده کرده و از برش لایه پلاستیکی متناسب با هر سطح بدنه خودرو اطمینان حاصل کنند.

ضرورت استفاده از کاور بدنه خودرو
امروزه محافظت از بدنه خودرو به امری بسیار حیاتی در میان علاقه مندان این حوزه و صاحبان خودرو تبدیل شده است. استفاده از سرامیک برای تولید کاور بدنه خودرو برای نخستین بار با سرمایه گذری مشترک آمریکا و روسیه به منظور محافظت از بدنه خودروهای لوکس تولید شد، با ورود نانو به این عرصه و پیشرفت تکنولوژِی هزینه تولید آن پایین آمد و به بازار های عمومی راه پیدا کرد. در سال های اخیر با ورود خودرو های لوکس به داخل کشور و اهمیت حفظ بدنه آن ها از این کاور بیشتر استفاده شده است.
در کشورهای توسعه یافته به تیونینگ علم و تخصص نگاه می کنند. اما در کشور ما از این واژه بیشتر برای ظاهر زیبای اتومبیل استفاده می شود. برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ از کاور بدنه خودرو سرامیکی در ایران استفاده شد.

موارد استفاده کاور بدنه خودرو
استفاده از این پوشش سرامیکی تنها محدود به خودرو نمی گردد از آن برای محافظت از بدنه هواپیما ها و یا حتی وسایل منزل نیز استفاده می شود.
همچنین در خودرو استفاده از آن تنها محدود به بدنه خودرو نمی باشداز آن می تواند برای شیشه خودرو که منجر به وضوح بیشتر و کثیفی کمتر نیز می شود و یا حتی عدم نیاز به برف پاک کن در هوای بارانی می شود.

 

مزایای استفاده از کاور بدنه خودرو
مهم ترین خاصیت این کاور ها همانطور که در بالا بحث شد، خاصیت محافظت از بدنه خودرو در مقابل عوامل خارجی نظیر ضربات سطحی و ریختن مواد شیمیایی می باشد.
همچنین از مزایای دیگر استفاده از این کاور، در صورتی که از جنس خوب استفاده شود خاصیت آبگریزی دارد و مایع بر روی بدنه سر می خورد و روی بدنه لکه به جا نمی ماند.

انواع کاور خودرو

کاور‌های بی‌رنگ
این نوع کاورها تغییری در رنگ بدنه خودرو ایجاد نمی‌کنند بلکه فقط برای محافظت از بدنه نصب می‌شوند و در صورت استفاده از جنس مرغوب تا ۵ سال یا بیشتر می‌توانند خاصیت حفاظتی خود را حفظ کنند. کاورهای بی‌رنگ یا PPF نیز به دودسته مات و براق تقسیم می‌شوند.

کاورهای رنگی
لایه پوششی جدید و پیشرفته‌ای را تصور کنید که به‌صورت باورنکردنی نازک است، به‏راحتی کش می‌آید. در مدت‌زمان نصب کاورهای رنگی، می‌توان برای نصب صحیح و دقیق چندین بار آن‌ها را از سطح رنگ جداشده و دوباره روی آن چسبانده شود. این نوع از کاورها نسبت به کاورهای بی‌رنگ مقاومت کمتری دارند و با استفاده از این کاورهای می‌توانید تنها در مدت‌زمان کوتاهی رنگ دلخواه خود را به خودروتان ببخشید. کاورهای رنگی شامل سه گروه کاورهای مات، براق و کاستوم می‌شوند.

کاورهای مات (matt)
کاورهای مات در بین علاقه‌مندان به تیونینگ محبوبیت زیادی دارد. در این نوع کاور از رنگ‌دانه‌های مات استفاده می‌شود و می‌تواند به خودروی شما جلوه خاصی دهد.

کاور‌های براق (Gloss)
این کاور‌ها برای کسانی پیشنهاد می‌شوند که قصد تیون کردن اتومبیل را ندارند و فقط می‌خواهند از مزیت‌های یک کاور خوب استفاده کنند. رنگ‌دانه‌های بکار رفته در کاور‌های براق مانند رنگ‌دانه‌های پوسته بیرونی اغلب خودرو‌ها هست.

کاور کاستوم (Custom)
کاور کاستوم نسبت به سایر مدل‌ها کمی گران‌تر است اما با این انتخاب درنهایت یک خودروی خاص و منحصربه‌فرد خواهید داشت. پرطرفدارترین مدل‌های کاور کاستوم می‌توان به تریم طلایی، کروم و هفت‌رنگ اشاره کرد.

زیبایی و درخشندگی خودرو؛ دلیل اصلی که طرفداران تیونینگ را به سمت استفاده از کاور خودرو سوق می‌دهد براق شدن و درخشندگی اتومبیل پس از استفاده از این نوع پوشش است.
محافظت از بدنه‌ی خودرو؛ شاید بتوان گفت مهم‌ترین مزیت کاور خودرو حفاظت از بدنه اتومبیل در برابر خط و خش و آلودگی‌های محیطی و شیمیایی است.
اگر کاور خودرو به‌طور حرفه‌ای و صحیح اجرا و نگه‌داری شود می‌تواند به‌عنوان پوششی دائمی محسوب می‌شود.
تمیز کردن خودرو پس از استفاده از کاور، بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌گیرد.
دوام بیشتر کاور خودرو نسبت به رنگ‌های عادی اتومبیل
عدم پرداخت چندین‌باره هزینه واکس و پولیش

روکش سرامیکی خودرو چیست؟
یکی از مواردی که در چند سال اخیر توجه طراحان خودرو را به خود جلب کرده پوشش سرامیک است که برای بدنه خارجی و داخلی خودروها استفاده می شود.
نانو سرامیک یک پوشش پلیمری مایع است ، که به عنوان پوست دوم و یک لایه پوششی شفاف محافظتی و زیبایی کاربرد دارد همچنین لایه ای آب گریز یا هیدروفوبیک روی بدنه خودرو ایجاد می کند که از مزایای آن میتوان به براق شدن بدنه خودرو ، جلوگیری از افتاب سوختگی ،جلوگیری از خط و خش سطحی و جلوگیری از خوردگی شیمیایی اشاره کرد.
.
موارد فوق برخی از مزایای سرامیک ها می باشد. عمده ترین مزیت های استفاده از آن عبارتند از:
داشتن خاصیت آبگریزی و درنتیجه شستشوی راحت ،همچنین مانع از نفوذ یا باقی ماندن لکه های آب روی بدنه خودرو می شود.
جلوگیری از خوردگی شیمیایی بدنه خودرو در اثر باران های اسیدی
عدم ایجاد لکه های ناشی از انواع آلودگی های محیطی
جلوگیری از انجام واکنش اکسیداسیون ناشی از اشعه های خورشیدی در بدنه خودروها
کاهش ایجاد خش در اثر برخورد سنگ یا سایر اجسام روی بدنه خودرو
دوام و ماندگاری بالا
عملکرد بهتر نانوسرامیک ها در مقایسه با انواع واکس های بدنه خودرو
صرفه اقتصادی در طولانی مدت
از جمله سایر مزیتهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
پوشش سرامیک علاوه بر کاربرد محافظتی جنبه زیبایی و درخشندگی خودرو را هم دارند
دلیل اصلی که عاشقان و طرفداران خودرو را به سمت استفاده از روکش سرامیکی سوق می‌دهد، براق شدن و درخشندگی اتومبیل پس از استفاده از این نوع پوشش است. کسانی که علاقه دارند خودروی خود را شبیه خودروهایی که در نمایشگاه‌ها وجود دارند، ببینند می‌توانند روی روکش نانو سرامیکی حساب باز کنند.
دوام بیشتر سرامیک خودرو
پوشش سرامیکی خودرو، نسبت به رنگ عادی اتومبیل، دوام بیشتری در محافظت از بدنه‌ی خودرو دارد. ساختار که در تولید روکش سرامیکی به کار رفته است، باعث می‌شود محافظت، در سطح بسیار ریزِ بدنه‌ی خودرو انجام شود و همین مسأله استحکام به مراتب بیشتری را برای یک خودرو به ارمغان می‌آورد.
هزینه سرامیک خودرو برای کسانی که می‌خواهند اقدام کنند مهم است. در “خدمت از ما” می‌توانید مشاوره لازم جهت تمامی اقدامات محافظتی و زیبایی بدنه خودرو را به صورت رایگان دریافت کنید. کافی است سفارش اجرای سرامیک بدنه خودرو را ثبت کنید و از متخصصان سرامیک خودرو پیشنهاد قیمت بگیرید.

 

اجرای تخصصی کاوربدنه خودور در مجموعه تیونیگ سنتر جهت مشاوره میتوانید با شماره 09122312724 تماس حاصل فرمایید

 

 

ثبت ديدگاه

29 − 23 =

×

Hello!

ارتباط مستیم با مدیریت مجموعه تیونیگ سنتر wrapiran.ir@gmail.com

×